(N11'de satışlar nasıl artırılır)

N11'de satışlar nasıl artırılır

n11-de-nasil-başarili-olurum.jpg
Prapazar

Prapazar

Pazar Yeri Entegrasyonu

Kategori

E-Ticaret

N11’de Satışlar Nasıl Artırılır?

Makalemizde sizlere N11’de satışlarınızı nasıl artıracağınızı anlatacağız.

N11’de satışlarınızı artırabilmek için mağaza puanınız yüksek olmak zorundadır. N11’de başaralı mağaza olmak için mağaza puanınızın 5 üzerinden en aşağı 4.5 olması lazım. Şimdi sizlere bu puanı artırmak için bazı püf noktaları vereceğiz.

ÜRÜN AÇIKLAMALARI

Ürününüzün doğru açıklamasını girerek hem ürününüzü doğru tanıtmış hem de kurumsal kimliğinizi doğru bir şekilde göstermiş olursunuz. Ürüne açıklama girilirken yapılan çok fazla hata yapılıyor. Bunlardan bazıları hepsine aynı açıklama girmek, kısa ve düzensiz olması ve basit dille yazılması gibi.

Ürün açıklamasında ürününüzün bütün özelliklerini yazıp alıcının aklında soru işareti kalmasını önleyerek o ürünü güvenle almasını sağlayabilirsiniz Alıcı istediği özelliği üründe görmezse ve açıklamada da olmazsa o ürünü almayabilir.

Bunlara ek olarak eğer olanağınız varsa ürün açıklamasına ürününüzü videoya çekerek tanıtımını yaparsanız alıcının gözünde olumlu bir etki bırakabilirsiniz.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Yapılan istatistik araştırmalara göre fotoğraflı ürün satışı fotoğrafsız ürün satışına göre kat kat daha fazladır. Ürününüzün her açıdan fotoğrafı olması alıcının aklında kalan, istediği özelliği görmesini sağlayacaktır.

Ürünün fotoğrafını çekerken dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi de ürünün özelliklerinin, renginin tam anlaşır olmasıdır. Alıcı ürünü tam inceleyip almak istemesi onun doğal haklarından biridir. O yüzden siz kendi ürününüzün reklamını tam yaparsanız alıcı da aklında kalmayan sorularla ürününüzü alacaktır.

 

GÖNDERME SÜRESİ

Alıcıların internetten alışveriş yaparken dikkat ettikleri bir diğer husus ise eline ne zaman ulaşacağıdır.

Ürününüzü alıcıya bir an önce teslim etmelisiniz yani ürününüzü aynı gün kargo vermeye dikkat etmelisiniz. Çünkü aynı gün kargo olan ürünler diğerlerine göre daha çok satılmaktadır.

N11’ de bulunan “Hızlı Kargo” filtresine girmeniz için bu dediğimizi yapmanız gerekmektedir.

 

ÜRÜNÜNÜZÜN İSMİ

Ürününüzün ismini alıcıların genellikle ürününüzdeki aradığı özellikleri girerek satışını artırabilirsiniz. Alıcıların çoğu arama motorlarında ürünü arayarak incelediği için ürününüzün üst sıralarda çıkmasını sağlamanız gerekmektedir. Bunun için de ürününüze ismini doğru bir şekilde vermelisiniz.

 

 

ÜRÜN FİYATI

Ürününüzün fiyatının rekabet analizi yaparak en uygun fiyata koymanızı tavsiye ederiz. Alıcıların çoğu ürünü alırken en çok dikkat ettiği şeylerin başında fiyat gelmektedir. Rekabet analizi sonucu aynı ürünü başka bir mağazadan daha ucuza koyarsanız alıcı sizi tercih edecektir.

 

N11 PUAN SİSTEMİ

N11’de puan hesaplanması için öncelik şartı 3 ayda en az 5 üründe en aşağı 250 TL’lik satış yapmış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde N11 puanınızı hesaplamıyor. Eğer ürününüzde herhangi bir gecikme mevcut değilse 100 puan alıyorsunuz. Gecikme ve iade ret durumlarında 0 puan alıyorsunuz. Herhangi bir ürününüze yorum geldiğinde gününde cevap vermezseniz puanınızda düşüş olacaktır.

 

Bu konulara dikkat ederseniz N11’de mağaza puanınız artacak ve satışlarınız artacaktır.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?

mail aboneliği

Abone Olun!