(N11 Entegrasyonu)

N11 Entegrasyonu

n11-entegrasyonu.jpg
Prapazar

Prapazar

Pazar Yeri Entegrasyonu

Kategori

Entegrasyonlar

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Entegrasyon yazılımları işlerimizi kolaylaştıran yazılımlar arasında gelmektedir.Entegrasyon yazılımları ile hem zamandan hemde Maliyetten azımsanmayacak kadar karlar elde edilebilmektedir.Pazaryeri entegrasyon yazılımları ise e ticaret işlerinizi gerçekten azımsanmayacak derecede kolaylaştıran yazılımlardır.Bu yazılımlar ile kolaylıkla kargo bilgilerinizi, ürünlerinizin kontrolünü, muhasebe işlemlerinizi, kargo takibinizi yapmanızı sağlar.Çok daha yüksek bir Pazar alanı yaratılması açısından gerekli olan işleyişlerden bir tanesi olan N11 Entegrasyonu kullanıcı paneli üzerinden ürünlerin eklenmesini ve listelenmesini sağlarken satış işlemleri de sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.Aynı zamanda ürün ve fiyat ekseninde yapılan güncellemelerle birlikte mesajlaşmalarda sağlanmaktadır.N11 entegrasyonu sayesinde satışı gerçekleştirilen tüm ürünler otomatik olarak N11 sistemine geçirilmektedir.Belirtilen şartlara bağlı olarak yapılan işleyişlerle hızlı satış olanağı da bulunmaktadır.Böylelikle satılan ürünler, iade edilen ürünler veya stok yapısının takip edilmesine de gerek yoktur.Her türlü işleyiş otomatik olarak hesaplanarak bildirilmektedir. Kullanıcı paneli üzerinden tüm işleyişler takip edilirken faturaların hazırlanması ve satış analizlerine ait gerekli bilgilerin tamamı da bulunmaktadır.Çok daha farklı yollar ile satış oranının arttırılması içinde farklı yollar denenmektedir.. Ayrıntılı bilgi için pazaryeri entegrasyonu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Entegrasyon Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli

E ticaret yapıyorsunuz ve artık gerçekten yoruldunuz.Platformlar üzerinden yapmış olduğunuz satışların takibi artık içinden çıkılmaz bir hal aldı ve çok fazla zaman harcamaya başladınız bu işler için yeni bir eleman almayı bile düşünebilirsiniz.Tam bu noktada ama yapmanız gereken tek şey düzgün çalışan köklü  stabil bir yazılım sizin üzerinizden neredeyse tüm yükü alacak ve artık sizde bu işler için çok daha az vakit ayırarak rakiplerinizin önüne geçmenin diğer yollarını aramaya başlayacak belki ürün yelpazenizi bile genişleteceksiniz.Böylelikle bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.Ama tabi ki tercih edilen yazılım bu noktada çok fazla önem kazanıyor.Çünkü düzgün çalışmayan bir yazılım yada karmaşık bir yazılım size kar ettirmek yerine zarar bile ettirebilir.Piyasada bulunan değişik Pazaryeri entegrasyonları mevcut fakat bunlar kullanımı gerçekten insanı zorlayan öğrenmeniz ve yazılımı kullanmaya başlamanız belki aylar alabilen yazılımlar tercih etmek yerine pratik ve tamamen stabil çalışan herhangi bir sorunla karşılaştığınızda size yardımcı olmaya hazır bekleyen profesyonel bir ekibi bulunan yazılım firmalarından bu tür yazılımlar satın alınmalıdır.Yoksa almış olduğunuz yazılım size kabuslar gördürebilir. E ticaret zamanla yarış demektir bir nevi çünkü çoğu firma aynı gün sattığı ürünleri göndermek zorundadır. Çünkü müşteriler aynı gün kargoya aşırı önem verirler ve bir an önce satın aldıkları ürünü görmek isterler.İşte bu yüzden satılan ürünleri hızlı bir şekilde kargoya vermek ve bir an önce sahibine ulaşmasını sağlamak sizi rakiplerinizin üzerine çıkaracaktır. Satış yapmış olduğunuz platform hangi platform olursa olsun müşteri memnuniyetini amaçlamaktadır.Bu yüzden de işini iyi yapan mağazalar her zaman diğer mağazalara göre daha öndedir ve o platformdan diğerlerinden daha fazla ürün satarlar. Prapazar pazaryeri entegrasyonu ile sizde ürünlerinizi listeler hem zamandan tasarruf sağlar hemde iş yükünden kazanım elde edersiniz.Prapazar’ın açılımı ise Pratik pazardır. Yani Pratik olarak neredeyse hiçbir eğitim almadan kolaylıkla Prapazar’ı kullanabilirsiniz.N11 Entegrasyonu sayesinde n11.com üzerinden gelen soruları anında bildirim alarak cevaplayabilir aynı zamanda ürünlerinizin kontrolünü sağlar ürünlerinizi listeler satışlarınızı takip edebilirsiniz.Piyasada ki en iyi pazaryeri entegrasyonu olan prapazar ile e ticaret yapmanız artık çok kolay…

N11 Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

N11 entegrasyonu ile ürünlerinizi kolaylıkla n11 üzerinde listeleye bilirsiniz. N11 üzerinden gelen satışları takip edebilir kargo bilgilerini tek ekran üzerinden sisteme girebilir.Fiyat kontrollerinizi kolaylıkla yapabilir ve değişiklikler yapabilirken aynı zamanda müşterilerinizin sorularına cevap verebilirsiniz.Tüm bu sayılanlar n11 de mağaza puanını doğrudan etkileyen unsurlardır.İşte bunları hızlı bir şekilde yapıyor olmanız sizi her zaman bir adım önde tutacaktır.İşleri Prapazar’a bıraktığınızda tüm işleriniz hallolacak ve yoluna girecektir. Mağaza puanınız yükselmeye başlayacak çabalarınızın sonucunu görmeye başlayacaksınız.

Prapazar Pazaryeri Entegrasyonu Farkı Nedir?

Prapazar’ın diğer entegrasyonlara oranla en önemli ayrıcalığı diğer firmalara göre daha pratik olmasıdır.Prapazar’ı satın alan kullanıcılar rahatlıkla aynı gün Prapazar üzerinde işlemlerini yapmaya başlayabilir çünkü prapazar gayet net ve açıktık içerisinde hiçbir karmaşa barındırmaz.Bu nedenle öğrenmesi ve kullanması kısa sürede gerçekleşir.Bir yazılımı öğrenmek için zamandan kazanacağım diye kazanmak amaçladığınız zamana birde yazılım öğrenme yükünü yüklemeden hızlı bir şekilde kullanımı amaçlanmıştır.Diğer bir özelliği ise stabil çalışır.Prapazar’ın çökmesi durması veya hata vermesi imkansızdır.Bulut tabanlı çalıştığı için uzman ekip tarafından sürekli güncelleme almakta ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır.Prapazar’ın bir diğer büyük özelliği ise birçok işi gerçekten tek ekran üzerinde yapmanızı sağlar.Muhasebe işlerinizi kolaylaştırır otomatik olarak gelen siparişlerinin cari bilgilerini açar böylelikle tek tek müşterilerinizin isim adres tel fiyat aldığı ürün gibi bilgileri elle girmenize gerek kalmaz.Prapazar’ın diğer pazar yerlerinden farkını görmek için neden Prapazar sayfamıza göz atın lütfen.

N11 Entegrasyonu Nedir?

  • N11 entegrasyonu ile N11’de ürünlerinizi kolaylıkla listeleyebilirsiniz.
N11 Entegrasyonu sayesinde satışını yapmak istediğiniz ürünlerin tüm bilgilerini fiyat,görsel,açıklama,kargo dahil tüm işlemlerinizi prapazar üzerinden halledebilirsiniz. N11 ‘de daha önce ürün listelediyseniz o ürünleride kolaylıkla prapazar pazar yeri entegrasyonunun içerisine çekmeniz ve düzenleme yapmanız mümkündür.
  • N11 üzerinden gelen siparişler muhasebe programınıza aktarılır.
Prapazar kurulumu yapıldığında muhasebe yazılımı içinde entegrasyon sağlanır. Böylelikle gelen siparişleriniz de bulunan cari bilgilerinin muhasebe yazılımına aktarılması sağlanır. El ile hiçbir şekilde girdi yapmanıza gerek kalmaz. Prapazar muhasebe yazılımınız ile entegre bir şekilde sorunsuzca çalışır.
  • N11 Üzerinden gelen Soruları Cevaplayın
Prapazar N11 Entegrasyonu ile n11 üzerinden gelen soruları cevaplamanız çok kolay. N11 satıcı paneline giriş yapmadan direkt gelen mesajlar hakkında bildirim alırsınız. Hızlı cevap verdiğinizde sorulara mağaza puanınız artar. Bazen n11’e gelen sorular görülemeyebilir. Bu da mağaza puanınızın düşmesine yol açar fakat Prapazar kullanıcısı iseniz gelen soruları gözden kaçırmanız imkansızdır.
  • Ürünlerinizi Düzenleyin
N11 Entegrasyonu sayesinde ürünlerinizi kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Fiyatları üzerinde kargo şablonları üzerinde yada açıklamalarda değişiklikler yapabilir görselleri kolaylıkla yükleyebilir yada silebilir değişiklikler yapabilirsiniz.
  • Otomatik Kargo Bilgilerini Girme
N11 Entegrasyonu ile n11 kargo kampanyası üzerinden gönderim yapıyorsanız ürünleri kargoya verdiğiniz anda kargo bilgileri otomatik olarak Prapazar sistemine işlenir. Böylelikle prapazar üzerinden kargo takibini sağlayabilirsiniz. Eğer N11 kargo anlaşması ile gönderim yapmıyorsanız kargoya verilen ürünleri kargola diyerek sisteme tanımlayabilirsiniz.
  • Barkodlu Sipariş Çıktısı Alma
Günün sonuna geldiniz ve siparişlerinizi kargoya vereceksiniz. Prapazar gelen tüm siparişlerin tek bir tuşla barkodlu olarak kargo bilgilerini kağıda döker. Böylelikle tek tek çıktı almanıza gerek kalmadan tüm listeyi barkodlarıyla birlikte çıktısını alabilirsiniz.
  • Varyant Ekleme ve Düzenleme
Pazaryerlerine özel olarak varyant bilgilerini n11 entegrasyonu ile gerçekleştirmeniz mümkün. Diyelim ki N11’de satış yapıyorsunuz ve sattığınız ürünün farklı renkleri var bunu n11 e tanımlamanız gerek işte tam bu noktada Prapazar ile ürünlerinize seçenekler varyasyonlar ekleyebilir ve düzenlemelerini sağlayabilirsiniz.

N11 Entegrasyonu İşleyişi

N11 entegrasyonu işlemleri son derece basit bir işleyişe sahip olmakla birlikte N11 üzerindeki mağaza kullanımı için “api” hesabı açtırılmaktadır.Gerekli bilgilerin verilmesi sonrasında açılan hesap üzerinden bilgilerin girilmesiyle işlem başlamaktadır.Sonrasında ise XML ve Excel gibi kaynak dosyalar üzerinden ürünlerin sistem içine tanıtılması yapılmaktadır.Kategorilere göre eşleştirilen ürünlerin ardından ilan şablonu hazırlanmaktadır.Bu işlem neticesinde ise kayıtlı tüm ürünlerin otomatik olarak satış işlemleri başlamaktadır.Fatura düzenleyerek gerekli satışların tamamı sistem üzerinden gerçekleşmektedir.Yapılan işleyişlerin tamamı kayıt altında olduğu için herhangi bir liste veya bilgi tutulmasına da gerek yoktur.

N11 Entegrasyonu Avantajları

Kolay kurulum ile birlikte devamlı olarak sorunsuz bir şekilde çalışacak olan N11 entegrasyonu aynı zamanda günlük olarak güncellenmektedir.Bundan dolayı devamlı olarak her sabah diğer günlere ait tüm verilere kullanıcı paneli üzerinden erişim sağlanması söz konusudur.Ürünlerin satış oranları ve stoklarda kalan ürünlere ait tüm bilgilerin veri olarak listelenmesi de işleyişlerin çok daha pratik olmasını beraberinde getirmektedir.Böylelikle hiçbir hesaba gerek kalmadan kar-zarar oranı ortaya çıkarken yeni ürünlerin ihtiyaç durumu da belirlenmektedir.Kısa süre içinde panel kullanımının ilerlemesiyle birlikte çok daha hızlı olacak işlemler neticesinde önemli kazançların elde edilmesi söz konusu olacaktır.Bununla birlikte farklı ödeme araçlarının kullanılabilir olması da tercih açısından belirleyici olan hususlar arasındadır.

N11 Entegrasyon Programı

N11 entegrasyon programı ile n11’de yaptığınız tüm işlemleri yapmanız mümkündür.Yapmanız gerekn sadece n11 entegrasyon programı satın almak ve bu programı kullanmaya hemen başlamak bu programlar genelde tüm pazar yerlerine hitap eden programlardır.Doğru olanı bulmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini yukarıda sizler için anlattık. Bazı programlar xml olarak çalışmaktadır bazıları ise api entegrasyonu ile çalışmaktadır. bunlar arasında ki fark xml olan entegrasyon sadece ürünlerinizi yüklemenizi sağlar ve tek tek uğraşırsınız çok bir esprisi yoktur.Diğeri ise api entegrasyon bu da ürünler üzerinde tek tek değişiklik yapmanızı sağlar her açıdan işlerinizi kolaylaştırır muhasebe programınıza entegre olarak çalışır aradaki fark budur.Siz mutlaka seçiminizi gerçek entegrasyondan yana yapmalısınız yoksa xml entegrasyon ile hiçbir işiniz kolaylaşmaz aynı şekilde çalışmaya devam edersiniz zamandan çok bir tasarrufunuz olmaz.Çünkü vaktiniz xml’i düzenlemekle geçer tek tek ürünü aratır bulurusunuz ve düzenlersiniz. Bu tip özellik zaten n11’in kendi sisteminde toplu ürün yükleme sayfasında bulunmaktadır. E-Ticaret hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için e ticaret nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.Prapazar’ın Özellikleri hakkında daha detaylı bilgi için ise özellikler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Prapazar

Ahmet Şahin

16.03.2019 13:44:54

Eticaret eğitiminizde tanıştım prapazarla 1 hafta denedikten sonra Gittigidiyor ve Hepsiburada mağazamıda açmama yardımcı oldular. Uzman paket satın aldım şuanda hediye ettikleri E ticaret sitemde var Çok teşekkür ediyorum arkadaşlara çok ilgililer sayelerinde eticareti doğru bir şekilde yeniden öğrendim.

Cevapla

Yorum Yapmak İster misiniz?

mail aboneliği

Abone Olun!