prapazar sık sorulan sorular

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Prapazar Sipariş Yönetimi(Filtreleme Ekranı)


Prapazar yönetim panelinizde sol menüde bulunan siparişler menüsüne girdiğinizde sizi tüm mağazalarınız ve varsa kendi e-ticaret sitenizden gelen siparişleriniz karşılayacaktır.Kırmızıyla belirtilmiş filtreleme alanından siparişlerinizi aşağıdaki özelliklere göre filtreleyebilirsiniz:

Sipariş numarasına göre filtreleme:

Aradığınız siparişin sipariş numarasını bu alana girerek hızlı bir şekilde siparişinizi filtreleyebilirsiniz.

Sipariş Durumuna göre filtreleme:

Siparişlerinizi onaylandı, reddedildi, kargolandı, teslim edildi gibi seçenekleri seçerek filtrelemenizi sağlayan alandır.

İlk Tarihe göre filtreleme:

Bu alanda girdiğiniz tarih ve sonrası için siparişlerinizi filtreleyebilirsiniz.

Son Tarihe göre filtreleme:

Bu alanda girdiğiniz tarih ve öncesi siparişlerinizi filtreleyebilirsiniz. Ayrıca ilk tarih ve son tarih alanlarının ikisini de doldurursanız bu tarih aralığında kalan siparişleriniz filtrelenecektir.

Müşteri İsmine göre filtreleme:

Siparişi oluşturan müşteri ismine göre filtreleme alanıdır.

Stok Koduna göre arama:

Siparişleriniz arasında stok kodunu girmiş olduğunuz ürünleri içeren siparişleri bulmanızı sağlayan filtreleme alanıdır.

Mağazaya göre arama:

Prapazar sistemine kayıtlı mağazalarınız arasından pazaryerlerine göre filtreleme yapmanızı sağlayan alandır.


Yanda gördüğünüz ikonlar sayesinde sadece fatura çıktısı alınan siparişler veya sadece fatura çıktısı alınmayan siparişler olarak da filtreleme yapabilirsiniz.Yukarıda anlattığımız filtreleme alanlarının tek bir tanesi veya hepsini birden kullanarak siparişlerinizi aramak istediğiniz kriterlere göre daraltabilir ve Excel Al butonu sayesinde excel raporunuzu sistem üzerinden raporlayabilirsiniz.


;