(TRENDYOL ENTEGRASYONU)

TRENDYOL ENTEGRASYONU

trendyol-entegrasyonu.gif
Prapazar

Prapazar

Pazar Yeri Entegrasyonu

Kategori

Entegrasyonlar

Trendyol Entegrasyonu

Trendyol Entegrasyonu Sahip olunan API veya XML dosyaları üzerinden kolaylıkla yapımı olmakla birlikte yüksek faydaları da bulunan entegrasyon tek bir panel üzerinden yönetilmektedir. Sahip olunan E-ticaret sitesinin özelliklerinin Trendyol içinde geçerli olmasıyla birlikte ürünlerin kayıtları da kolaylıkla yapılmaktadır. Bununla birlikte kategorilere ayrılan ürünlerin özellikleriyle satış fiyatlarının tamamı da kullanıcı paneli üzerinden ayarlanmaktadır. Sonrasında ise Trendyol üzerinden satış işlemleri gerçekleşmektedir. Otomatik olarak gerçekleştirilen satış işlemleri için sanal posların dışında farklı ödeme sistemlerinin tanımlanması da imkanların çok daha genişlemesini beraberinde getirmektedir. Prapazar sayesinde bütünleşme sağlanırken site üzerinden çeşitli ürünlerin satın alınmaları da sağlanmaktadır.

Trendyol Entegrasyonu Kullanımı

Başvuru işlemleri sonrasında yapılan Trendyol entegrasyonu ile kullanıcı paneli kullanımı yeterli olmaktadır. Tüm işlemler panel üzerinden sağlanırken aynı zamanda verilerin getirileri de otomatik olarak olmaktadır. Eklenen ürünlerin listelenmesi, stok durumu hakkında gerekli bilgiler, satış özetleri bir sonraki gün panel üzerinden gönderilmektedir. Ayrıca mesajlaşma işlemleri de panel üzerinden mümkün olmaktadır. Trendyol entegrasyonu için öncelikle Trendyol ile tedarikçi anlaşması yapılması gerekli olurken sonrasında ise firmaya ait “APi” hesabı açtırılmaktadır. Trendyol tarafından verilen api bilgilerinin sistem üzerinden girilmesiyle birlikte ürünlerinizin tanıtımları da gerçekleştirilmektedir. Ürünlerinizi içeren tüm kaynak dosyaların onaylanması mümkün olmaktadır. Gerek XML gerekse excel dosyalarının sonlanmasının akabinde ise ürünlerin listeleme unsurları düzenlenmektedir. Ürünlere ait açıklamalar ve fiyatlarda bu kısımda girilmektedir. İşlemlerin tamamlanmasının ardından belirtilen şartlara bağlı olarak tüm satış işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Otomatik işleyişe sahip olan Trendyol entegrasyonu üzerinden ürünlerin sahip olduğu tüm hususlar yansıtılmaktadır. Takip işlemleri 7/24 yapılabilirken satışla ilgili analiz verileri de sunulmaktadır. Buna göre satış politikalarının değiştirilmesi veya fiyatlarda indirim olanakları da yapılabilmektedir.

Trendyol Entegrasyonu Faydaları

Çok kısa bir süre içinde yapılan işlemler neticesinde firmanıza ait ürünlerin satışları sağlanırken Trendyol entegrasyonu aracılığı ile önemli oranda kazançlarda elde edilmektedir. Bununla birlikte çok pratik bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra birçok veriye otomatik erişim sunulması da entegrasyon avantajları arasında sıralanmaktadır. Kısa zaman içinde marka haline gelinmesi de bu işleyiş sayesinde mümkün olabilmektedir.Üstelik prapazarı satın aldığınızda pranomi ön muhasebe programınıda ücretsiz olarak size hediye ediyoruz. Böylelikle ekstra bir muhasebe programı satın almanıza gerek kalmıyor. Detaylı bilgi için pranomi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?

mail aboneliği

Abone Olun!